Daljnji razvoj sustava osiguravanja kvalitete u obrazovanju odraslih i podizanje svijesti o važnosti cjeloživotnog učenja
Poziv za iskaz interesa za izlaganje na Državnom natjecanju učenika strukovnih škola WorldSkills Croatia 2025.
10. ožujka 2025.
Objavljen Godišnji plan objave poziva za 2025. godinu
5. veljače 2025.
Predstavljeni su nacionalni rezultati istraživanja PIAAC
10. prosinca 2024.
Svečano otvoren 18. Tjedan cjeloživotnog učenja
3. prosinca 2024.
Projekt “Daljnji razvoj sustava osiguravanja kvalitete u obrazovanju odraslih i podizanje svijesti o važnosti cjeloživotnog učenja” sufinanciran je iz Europskog socijalnog fonda, a nositelj je Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih. Vrijednost projekta iznosi ukupno 10.469.060,56 EUR i provoditi će se do prosinca 2029. godine.
Projekt se financira u okviru Programa Učinkoviti ljudski potencijali 2021. – 2027. (ESF+), Prioriteta P2. Obrazovanje i cjeloživotno učenje, Specifičnog cilja ESO4.7. 2.g) Promicanje cjeloživotnog učenja, posebice fleksibilnih mogućnosti usavršavanja i prekvalifikacije za sve, uzimajući u obzir poduzetničke i digitalne vještine, bolje predviđanje promjena i novih potreba za vještinama na temelju potreba tržišta rada, lakša promjena radnog mjesta i promicanje profesionalne mobilnosti.
Cilj projekta je je unapređenje sustava osiguravanja kvalitete provođenjem vanjskog vrednovanja ustanova za obrazovanje odraslih i promocija različitih mogućnosti za cjeloživotno učenje u RH te jačanje kompetencija obrazovnog osoblja iz sustava obrazovanja odraslih. Glavne aktivnosti su daljnji razvoj sustava osiguravanja kvalitete u obrazovanju odraslih, jačanje kapaciteta stručnjaka i ostalih dionika u sustavu obrazovanja odraslih i promocija cjeloživotnog učenja.
Kroz projekt će se nastaviti provoditi jedna od najuspješnijih aktivnosti u prošlome programskom razdoblju, a to je organizacija nacionalne obrazovne kampanje Tjedan cjeloživotnog učenja. Postupkom vanjskog vrednovanja ustanova za obrazovanje odraslih poticat će se daljnji razvoj kvalitete ustanova u svim segmentima njihova rada (obrazovni programi, učenje i poučavanje, resursi, briga o polaznicima, suradnja, informiranje i dr.), aktivno preuzimanje odgovornosti samih ustanova za osiguravanje kvalitete i ostvarivanje strateških ciljeva ustanove. Projektom će se također ojačati kapaciteti dionika u sustavu obrazovanja odraslih provedbom brojnih aktivnosti jačanja kapaciteta (Međunarodni andragoški simpozij, konferencije, radionice, događanja s andragoškim temama, savjetodavni posjeti ustanovama i dr.).
PODIJELI SADRŽAJ